Ciągnik rolniczy
Kubota M5111

Ciągnik rolniczy Kubota M5111
Kubota

Pakiet korzyści

  • Darmowy transport
  • Obsługa serwisowa
  • Korzystne finansowanie

Potrzebujesz więcej informacji?

Zadzwoń 884 660 686

Ciągniki takie jak Kubota M5001 są przeznaczone do różnych prac wymagających doskonałych właściwości manewrowych oraz do obsługi narzędzi napędzanych poprzez WOM. Dzięki innowacyjnej technologii zastosowanej w silniku, M5001 z łatwością radzi sobie z tego typu zadaniami, łącząc wysoką efektywność z niskim oddziaływaniem na środowisko naturalne.

Potężne, niezawodne, czyste i ciche silniki czterocylindrowe V3800 w dwóch modelach M5091 i M5111 zadziwiają osiągami, wydajnością i nie zanieczyszczają środowiska. Jest to możliwe dzięki wiodącej na świecie technologii silników wysokoprężnych opracowanej przez firmę Kubota.

Unikalne połączenie technologii!
Układ wtrysku wysokociśnieniowego Common Rail (CRS) optymalizuje spalanie, co gwarantuje wytrzymałość silnika i jego cichą pracę. Firma Kubota jest pierwszym producentem na świecie, któremu udało się ukryć pod maską ciągnika układ wtrysku wysokociśnieniowego Common Rail w zestawie z selektywnym reduktorem katalitycznym SCR, dodatkiem AdBlue®, chłodzonym wodą systemem recyrkulacji spalin (EGR), filtrem cząstek stałych (DPF) i katalizatorem utleniającym (DOC). Takie połączenie wiodących na rynku technologii gwarantuje doskonałe osiągi oraz optymalizację zużycia paliwa. Nie trzeba dodawać, że 16-zaworowy silnik V3800 spełnia surowe wymogi najnowszych norm emisji spalin Euro IV.

Silnik o optymalnej wydajności i momencie obrotowym
Zastosowanie zmodernizowanych silników w ciągnikach serii M5001 umożliwiło firmie Kubota poprawę wartości momentu obrotowego przy jednoczesnym obniżeniu poziomu obrotów silnika. Teraz jednostka napędowa pracuje ciszej, jest trwalsza i zużywa mniej paliwa.

Efektywne monitorowanie prędkości
Silniki wyposażono w elektroniczny system sterowania obrotami silnika. Po aktywowaniu układu prędkość silnika jest utrzymywana na stałym poziomie, nawet przy zmiennym zapotrzebowaniu na moc. Zapewnia to wydajniejszą pracę narzędzi napędzanych z WOM.

Szybka, wygodna i wydajna obsługa
Istnieją ważniejsze zadania niż czynności obsługowe, których wymaga ciągnik. Zadbaliśmy więc o to, aby maszyny serii M5001 również w tym obszarze wyznaczały nowe standardy. Jednoczęściowa maska silnika otwiera się szeroko, umożliwiając swobodny dostęp do wszystkich punktów konserwacji. Z kolei 105-litrowy zbiornik na olej napędowy oraz 12,3-litrowy zbiornik AdBlue® można bezpiecznie i wygodnie napełnić, stojąc na ziemi.

Płynna zmiana wpełni zsynchronizowanych przełożeń
Skrzynia biegów w ciągnikach M5001 dorównuje silnikowi pod względem jakości pracy. Sześć zsynchronizowanych biegów, technologia Dual Speed, czyli jednostopniowy wzmacniacz momentu obrotowego na każdym biegu oraz trzy zakresy reduktora – wszystko to gwarantuje aż 36 przełożeń do jazdy w przód i 36 przełożeń wstecznych. Skrzynia w ciągnikach Kubota pozwala na wyjątkowo precyzyjną zmianę biegów. Odpowiedni bieg do każdego zadania Całkowicie zsynchronizowana skrzynia przekładniowa zapewnia moc i wydajność potrzebne w codziennej pracy, optymalnie do każdego zadania. Czy to szybki przejazd transportowy przy niewielkim zużyciu paliwa, praca na pastwisku, czy wymagająca dokładności praca polowa – operator za pomocą jednej dźwigni łatwo dobierze właściwy bieg. Nawet użytkownicy z gospodarstw warzywniczych znajdą dla siebie odpowiednie przełożenie, ponieważ biegi pełzające stanowią wyposażenie standardowe.

Precyzyjne sprzęgło
Sprzęgło główne w układzie napędowym pozwala na pewne i bezpieczne agregowanie maszyn towarzyszących. Pedał sprzęgła precyzyjnie steruje zaworem hydraulicznym, który powoduje płynne i harmonijne rozłączenie silnika i przekładni głównej. Zapewnia to łatwiejszą i mniej uciążliwą pracę.

Szybka i oszczędna jazda
Nadbieg w ciągniku Kubota utrzymuje niskie obroty silnika przy dużych prędkościach. Ze skrzynią biegów 40-ECO szybko zrealizujesz zadania transportowe, a ponadto zaoszczędzisz paliwo.

Łatwa zmiana kierunku
Rewers elektrohydrauliczny zastosowany w serii Kubota M5001 pozwala szybciej i łatwiej niż dotychczas zmienić kierunek jazdy bez konieczności naciskania sprzęgła. Wystarczy dźwignią rewersu wykonać krótki ruch do przodu lub do tyłu. Dźwignia ta znajduje się w łatwo dostępnym miejscu, po lewej stronie koła kierownicy. Użycie rewersu nie wymaga zatrzymania ciągnika. Przy pracy z ładowaczem czołowym, kiedy trzeba poruszać się na przemian do przodu i do tyłu, możliwość zmiany kierunku jazdy bez konieczności wciskania pedału sprzęgła za każdym razem jest ogromnym ułatwieniem. To gwarancja większej wydajności.

Bezpieczeństwo na pokładzie
W modelu M5001 firma Kubota oddzieliła funkcję hamulca przekładni od dźwigni zmiany biegów. Jednym sprawnym pociągnięciem dźwigni można szybko włączyć i zwolnić hamulec.

Obciążniki przednie: 450 kg
Ogumienie: 360/70R24 - 480/70R34
Prędkość WOM: 540/540E
Moc KM / kW
114,8/84,4
Przekladnia główna
mechaniczna z półbiegiem załączanym pod obciążeniem
Masa (kg)
3900
Max. moment obrotowy (Nm)
-
Pojemność silnika (cm3)
3769
Pojemność zbiornika paliwa (l)
105
Rozstaw kół przód/tył (mm)
1560-1660/1440-1790
Silnik
3800-TIER4 (StageIV / DPF+SCR)
Sprzęgło
wielotarczowe mokre sterowane elektrohydraulicznie
Udźwig podnośnika (kg)
4100
Zakres prędkości WOM
540/540E
Promień zawracania (m)
4,2
System kontroli czystości spalin
-
Prędkość maks. / min. (km/h)
40/0,34
Ilość biegów (przód/tył)
36/36
Rodzaj napędu
-
Reduktor
-
Rewers
elektrohydrauliczny
Typ hamulców
tarczowe mokre, system hamowania na 4 koła
Blokada mechanizmu różnicowego (przód/tył)
o ograniczonym poślizgu / elektryhydrauliczna z funkcją automatyczną
Sprzęgło WOM
-
Wydajność pompy (l/min)
62,9
Wydajność dla hydrauliki zewnętrznej i TUZ
-
Kategoria TUZ
kat. II
Sterowanie TUZ
mechanicznie
Wymiary (długość / szerokość / wysokość) (mm)
4045/2195/2644
Rozstaw osi (mm)
2250
Pojemność zbiornika AdBlue (l)
12
Ciągnik rolniczy Kubota M6121

Kubota M6121

Ciągnik rolniczy
Ciągnik rolniczy Kubota M5111

Kubota M5111

Ciągnik rolniczy
Ciągnik rolniczy Kubota M5091

Kubota M5091

Ciągnik rolniczy